اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.

ساخت این پل بر اساس طراحی کامپوزیت نشان دهنده این است که سازه های بزرگ نیز می توانند با استفاده از پروفیل های استاندارد کامپوزیتی ساخته شوند.

دستیابی به موفقیت ساخت اولین پل کامپوزیتی در اسکاندیناوی با پل Fibeline در شهر Kolding دانمارک حاصل شد.این پل رسما در تاریخ 18th ژوئن سال 1997 افتتاح گردید.

 

این پل که بر اساس دقیقترین استانداردهای ایمنی طراحی و اجرا گردیده است نشان داده است که کامپوزیت ها می توانند مصالحی باشند بسیار سبک وزن با هزینه های تعمیر و نگهداری رایگان برای آینده.

پل Fibeline در نوع خود اولین پلی عابر پیاده و دچرخه است که بر روی خط راه آهن بنا گردیده است.

خط شلوغ و پر رفت و آمد راه آهن تنها در ساعاتی از روزهای شنبه و یکشنبه اجازه عملیات نصب و راه اندازی را میدهد ، با این وجود پل تنها پس از سه شب از ماه های مه و ژوئن آماده بهره برداری می گردد.

مدت زمان نصب کوتاه مزیتی است آشکار برای مواد کامپوزیتی.

طول پل 40 متر با ظرفیت تحمل بار تا kgs/m2 500 و به وزن تنها 12 تن- کمتر از نصف وزن سازه مشابه فولادی همچنین با فونداسیون، مونتاژ و حمل و نقل ساده تر و ارزانتر نسبت به سازه مشابه فولادی.

جهت اطلاع از مشخصات فنی پل و مقایسه آن با پل های سنتی بتنی و فولادی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است این پل کامپوزیتی دارای مزیت مهم زیست محیطی می باشد چراکه مصرف کل انرژی مورد نیاز برای مواد خام ، تولید و مونتاژ آن یک چهارم هزینه های مربوط به ساخت مشابه آن از فولاد یا بتن است.

این پل در مقابل باران ، نمک و درجه حرارت زیر صفر آسیب پذیر نیست و تنها انتظار میرود نیازمند تعمیر و نگهداری رنگ آمیزی پس از 50 سال و حتی بیشتر داشته باشد، کاهش هزینه های نگهداری آن به طور قابل ملاحظه ای از پل های سنتی فولادی ، بتنی و چوبی کمتر است.

در 28 نقطه از پل فشارسنجهایی جهت تحقیق ، توسعه و آمار گیری نصب شده است.

اطلاعات بیشتر در زمینه این پل از جمله جوایزی که کسب کرده و حامیان مالی و سرمایه گزاران آن و اطلاعات فنی را می توانید از سایت http://www.fiberline.com   کسب نمایید.

 

در زیر جدول مقایسه هزینه های پل کامپوزیتی ، بتن و فولادی و همچنین ویژگی های پل Fiberline  آمده است.


نوع مطلب : 3.3.کاربرد در صنعت عمران و ساختمان، 5.3.کاربرد در صنعت حمل و نقل، 4.دانستنی و اخبار در زمینه کامپوزیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات