اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.

موفقیت كشور در تولید نانوكامپوزیت برای كاربرد در صنعت خودروسازی

مدیر مركز رشد آذربایجان شرقی از تولید نانو كامپوزیتهای پلیمری تهیه شده از مواد معدنی خبر داد و گفت: این كامپوزیتها برای صنعت خودروسازی كاربرد دارند.

دكتر عبدالرضا میر محسنی در این گفتگو پاركهای علم و فناوری را محلی برای تعامل بخش دولتی و خصوصی ذكر كرد و گفت:

 در این مراكز از شركتهای دانش محور حمایت می شود تا ایده های فناورانه آنها به كالا تبدیل و به بازار عرضه شود. وی با بیان اینكه این مركز رشد تاكنون از 118 شركت دانش بنیان حمایت كرده است، افزود: این مجموعه تاكنون 44 مورد ثبت اختراع داشته و از مجموع فعالیتهای این مجموعه حدود 25 میلیارد تومان گردش مالی ایجاد شده است.

میر محسنی با تاكید بر اینكه این مركز فعالیتهای خود را از حوزه فناوری اطلاعات (IT) آغاز كرده است، اظهار داشت: به دلیل پتانسیلهایی كه در منطقه وجود داشت ما توانستیم از طرحهایی در زمینه های مكانیك، مكاترونیك، پلیمر، شیمی، محیط زیست و پزشكی و سلامت حمایتهایی به عمل آوریم.

وی همچنین از تولید نانوالیاف هوشمند و نانوكامپوزیتهای پلیمری تهیه شده از معادن موجود در استان آذربایجان شرقی خبر داد و ادامه داد: این پلیمرها به دلیل مقاوم و سبك بودن كاربردهای بسیاری در صنعت خودرو دارد. ضمن آنكه در تولید فیلتراسیون، دارورسانی نیز كاربرد دارد.

میر محسنی به طراحی و تولید دستگاه كوارتز كریستال نانو بالانس اشاره كرد و اظهار داشت: این دستگاه روشی است كه بر مبنای آن می توان نسبت به تشخیص و اندازه گیری میزان گستره ای از مواد شیمیایی مختلف از جمله آلوده كننده های زیست محیطی و گازهای شیمیایی استفاده كرد.

وی تاكید كرد: دستگاه قادر به اندازه گیری آلاینده های مختلف محیط زیست در حد یك نانو گرم است و می توان از آن برای اندازه گیری آلاینده های موجود در آب و هوا به صورت آنلاین استفاده كرد.

به گفته مجری طرح این طرح به عنوان اختراع به ثبت رسیده و تاییدیه های لازم برای كاربردی كردن آن نیز اخذ شده است.                                  

منبع: خبرگزاری مهر

نوع مطلب : 4.دانستنی و اخبار در زمینه کامپوزیت، 5.3.کاربرد در صنعت حمل و نقل، 
برچسب ها : مركز رشد آذربایجان شرقی، نانو كامپوزیتهای پلیمری، تولید نانوكامپوزیت برای كاربرد در صنعت خودروسازی، نانوالیاف هوشمند، دكتر عبدالرضا میر محسنی،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات