اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.

کامپوزیت چیست ؟

کامپوزیت ترکیب حداقل دو یا چند ماده است که یکی فاز تقویت کننده نامیده می شود و به شکل الیاف (شیشه)، ورقه یا ذرات است و در فاز دیگر که ماتریس (در اینجا رزین) نامیده می شود ، محصور است.ترکیب حاصل هر دو خاصیت استحکام تقویت کننده، و چغرمگی ماتریس را در خود خواهد داشت.

 

GRP چیست؟ پلیمر تقویت شده فایبر گلاس یا FRP چیست؟

در دسته بندی کامپوزیت ها بر اساس اندازه اجزاء ، کامپوزیت ها به سه دسته ماکروسکوپی، میکروسکوپی و هیبرید تقسیم بندی می شوند.GRP که اختصار نام Glass Fiber Reinforced Polyester میباشد، در واقع زیر شاخه ای از کامپوزیت های ماکروسکوپی بوده و خود بر اساس روش تولید به Hand Layup , Pultrusion , RTM , BMC , SMC و بعضی دیگر روشها تقسیم می شود.

پلیمری تقویت شده با الیاف شیشه یاFRP که بیشتر اوقات برای سادگی در گفتار با عنوان فایبرگلاس نامیده می شود ترکیبی از ماتریس پلیمری رزین و الیاف شیشه است. استحکام یک قطعه فایبرگلاس اصولا با نوع، جهت، کمیت و مکان الیاف شیشه در داخل آن قطعه تعریف می شود و برای چسباندن الیاف شیشه تقویت شده از رزین استفاده می گردد که موجب سختی قطعه و مقاومت در برابر ضربه و خوردگی می شود. از طرفی نوع رزین مصرفی، میزان مقاومت در برابر خوردگی ، تاخیر آتش و ماکزیمم دمای عملیاتی را تعیین می کند.

 تولید لوله به روش پالروژن www.isfahan-composite.ir

بررسی تکنولوژی ساخت به روش پالتروژن :

اشکال : هر سطح مقطع ثابت با روش پالتروژن قابل تولید است.

مقاطع استاندارد کامپزیتی  www.isfahan-composite.ir

رزین : پلی استر، وینیل استر، اپوکسی را میتوان به عنوان رزین های معمول یا استاندارد نام برد، البته به منظور بهینه سازی عملکرد پالتروژن در محیط های چالش انگیز، مانند درجه حرارت بالا یا محیط های بسیار خورنده می توتن این رزین ها را با رزین های ویژه دیگر جایگزین کرد.

استحکام : با انجام تغییراتی در نوع، شکل، مکان و مقدار الیاف های استفاده شونده در فرآیند تولید سبب اقتصادی تر شدن قطعات، افزایش استحکام قطعه در جهات مختلف و ایجاد یا بهبود خواش فیزیکی پروفیل های پالترود شد. از الیاف معمول میتوان روینگ، مت یا نمد از جنس الیاف شیشه را نام برد.

طراحی کامپوزیت: با توجه به امکان تغییر دررزین و الیاف مصرفی می توان قطعات معمول را به قطعات سفارشی متناسب با کاربرد مورد نظر مشتری تبدیل کرد.

www.isfahan-composite.ir

تیشو : در تولید پروفیل ها از پوشش سطحی از جنس پارچه غیر پشمی پلی استر بهره برداری می شود که روی الیاف را می پوشاند و بخشی از رزین را به سطح قطعه نگه می دارد. ترکیب این نوع پوشش و رزین سبب می شود که محصول در برابر خوردگی و پوسیدگی سطحی مقاومت بهتری از خود نشان دهد.

 www.isfahan-composite.ir

نوع مطلب : 1.1.مقاطع استاندارد کامپوزیت، 4.2. انواع روش تولید، 
برچسب ها : پالتروژن، کامپوزیت به روش پالتروژن، pultrusion،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات